طراحی سایت
جمعه 5 خرداد 1396.
تاریخ :
ارديبهشت 29th, 1395
جهت ورود به سایت آژند سرویس روی تصویر کلیک کنید.
ارديبهشت 29th, 1395
    جهت ورود به سایت شرکت دومنا روی تصویر کلیک کنید
ارديبهشت 29th, 1395
.
خرداد 11th, 1394
ضمانت گلدیران
خرداد 11th, 1394
ضمانت سام سرویس
خرداد 11th, 1394
اتحادیه لوازم خانگی تهران
خرداد 11th, 1394
خرداد 10th, 1394
خرداد 10th, 1394
لوازم خانگی HYUNDAI
-->

"کارت مرابحه" دچار فراز و نشیب شد/توزیع ۴۱۰۰ میلیارد تومان بین ۳۸۱ هزار نفر

درحالی ۴ ماه از اجرای سیاست کارت های اعتباری در نظام بانکی می گذرد که تا کنون ۳۸۱ هزار و ۶۱۹ فقره کارت در بانک ها صادر شده که میانگین آنها ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بوده است.

به گزارش تسنیم،‌ زمانی که به دستور بانک مرکزی فرایند صدور کارتهای اعتباری عام برای متقاضیان از اول مهر در شعب نظام بانکی کلید خورد این ذهنیت در جامعه و نظام بانکی شکل گرفته بود که با این کارت ها مردم به راحتی امور مالی خود را پیش می برند.

هرچند هدف بانک مرکزی از اجرای این ساست آن بود که رونقی به تولید دهد و مسیر خروج از رکود را همواره کند ولی از آنجایی که محدودیتی در استفاده از کارت های اعتباری وجود نداشت براحتی راه برای انحراف این تسهیلات از هدف بانک مرکزی باز بود.

گفت‌وگو با کسبه و فعالان بازار حکایت از‌ آن دارد که این طرح در همان روزهای نخست سروصدایی در بازار ایجاد کرده بود ولی بعد از گذشت چند هفته باز هم تب کارت‌های اعتباری خوابید.

در کنار نواقص اجرای سیاست کارت های اعتباری باید این را هم اضافه کرد که برخی بانک ها یا با بانک مرکزی همراه نشدند یا با محدودیت هایی این سیاست را اجرا کردند.

در روزهای نخست ابلاغ دستور جدید بانک مرکزی، بانکی‌ها نرسیدن بخشنامه اجرایی را علت اصلی تأخیر در توزیع کارت‌های اعتباری اعلام می کردند ولی بعد از گذشت چند هفته این توجیه دیگر برای مردم رنگ نداشت.

با این حال هستند بانک هایی که پیشتاز توزیع کارت‌های اعتباری بوده و گوی سبقت را از سایر رقبای بانکی خود ربوده اند اما بانک‌هایی که توزیع کننده کارت اعتباری هستند تعدادشان به مراتب کمتر از بانک‌هایی است که این طرح را اجرا نمی کنند.

رئیس کل بانک مرکزی به تازگی در توضیح عملکرد بانک ها در زمینه کارت های اعتباری از پیشتاز بودن بانک ملی خبر داده بود.

تازه ترین گزارش دریافتی خبرنگار تسنیم از بانک مرکزی نشان می دهد که از ابتدای توزیع کارت های اعتباری در نظام بانکی تا کنون 41,676,250,894,600 ریال اعتبار برای کارت اعتباری مرابحه صادر شده است.

ضمن آنکه تعداد کارت های اعتباری مرابحه تا به امروز 381 هزار و 619 کارت بوده است. میانگین نشان می دهد رقم کارت های اعتباری صادر شده حدود 10 میلیون و 900 هزار تومان است و مردم به دنبال وام های خرد هستند.

آمار بانکهای مختلف از میزان توزیع کارت‌های اعتباری تا این لحظه نشان می‌دهد که مشتریان این کارت‌ها طبقه متوسط جامعه هستند چرا که از بین کارت‌های برنزی، نقره‌ای و طلایی این کارت‌های برنزی هست که بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. این موضوع را آمار بانک مرکزی هم تأیید کرده است.

گزارش های میدانی تسنیم نشان میدهد که تعدادی از بانک های دولتی و همچنین تعداد انگشت شماری از بانک‌های خصوصی از ابتدای مهرماه امسال با دستور بانک مرکزی صدور کارت‌های اعتباری رنگی با ارقام 10، 30 و 50 میلیون تومانی را در شعب خود آغاز کرده اند.

ولی بعد از گذشت 4 ماه از اجرای طرح جدید بانک مرکزی مراجعه خبرنگار ما به شعب بانک های دولتی ، نیمه دولتی و خصوصی حکایت از آن دارد که این طرح در شعب بانک های دولتی جسته و گریخته اجرا می شود و در شعب بانک های نیمه دولتی این پاسخ به مردم داده می شود که باید به شعب منتخب مراجعه کنند ولی در بانک های خصوصی بعضاً این پاسخ داده می شود که توزیع کارت اعتباری در این بانک خصوصی تمام شده است.

مسئول یکی از شعب این بانک خصوصی به خبرنگار تسنیم گفت: تعداد محدودی کارت اعتباری در این بانک برای اجرای طرح جدید بانک مرکزی در نظر گرفته شده بود که با مراجعه مردم این کارت‌ها در اختیار متقاضیان قرار گرفت و دیگر کارتی نمانده که از متقاضیان جدید ثبت نام کنیم.

به گزارش تسنیم، مردم می‌توانند با مراجعه به بانک‌های عامل کارت اعتباری در رنگ‌های برنزی (10 میلیونی) نقره‌ای (30 میلیونی) و طلایی (50 میلیونی) با بازپرداخت حداکثر 36ماهه دریافت کنند.

اگر شما متقاضی دریافت کارت اعتباری 10 میلیون تومانی از بانک‌ها هستید در صورت انتخاب سررسید 36 ماه باید در هرماه مبلغی حدود 350 تا 360 هزار تومان در قالب قسط به بانک پرداخت کنید؛ در موارد کارتهای اعتباری 30 و 50 میلیون تومانی نیز با سررسید 36ماهه اقساط به‌ترتیب یک میلیون و یک میلیون و 800 هزار تومان است.

بر این اساس مشتریان می‌توانند با مراجعه به شعبه و تکمیل فرم‌های مربوط در باجه صدور کارت‌های اعتباری درخواست کارت اعتباری با هر مبلغی بین 10، 30 و 50 میلیون تومان را به بانک ارائه دهند؛ این فرآیند مشابه فرآیند درخواست وام از بانک می‌باشد.

بعد از آنکه درخواست صدور کارت اعتباری به شعبه ارائه شد همان لحظه اعتبارسنجی در بانک انجام می‌شود؛ البته  یک بار اعتبارسنجی در داخل بانک انجام می‌شود و بار دیگر اطلاعات مشتری به سامانه اعتبارسنجی بانک مرکزی داده می‌شود.

مشتری برای دریافت کارت اعتباری باید شرایط اعلام شده در شعبه از جمله داشتن یک ضامن معتبر را داشته باشد؛ منظور از ضامن معتبر ضامنی است که از دید بانک اعتبار کافی برای ضمانت را داشته باشد و این اعتبار بعد از تعیین صلاحیت ضامن در اختیار شعبه است.

گفتنی است، امکان استفاده کارتهای اعتباری عام در تمام دستگاه‌های فروشگاهی وجود دارد و مشتریان می‌توانند با استفاده از آن کالا و خدمت مورد نیاز خود را خریداری کنند. جالب است بدانید فقط این کارتها امکان نقدشوندگی از دستگاه‌های خودپرداز را ندارد.

اتحادیه لوازم خانگی تهران

منشور حقوق مودیان مالیاتی

برندهای مورد تایید اتحادیه

 

   

دانلود نشریه اتحادیه لوازم خانگی

مفاد قانونی مالیات بر درآمد مشاغل

با شروع زندگی اجتماعی، بشر روند بهینه سازی خود را آغاز نموده و در این راه به ابداعات بسیاری دست زد و برای پیشبرد زندگی از وسائل بهره میبرد که برای راحت تر زندگی کردن خود نیاز به آن داشت بنابراین وجود لوازم خانگی در ادوار مختلف همواره در پیرامون زندگی انسان ها قرار داشته و دارد.

آمار بازدیدکنندگان

امروز339
دیروز466
مجموع260710

  • IP: 54.146.5.196

جمعه, 05 خرداد 1396 17:33